penzion eno

MOŽNOSTI V OKOLÍ


Novinka! Aquapark v Kyjově

https://www.aquavparku.cz/

Vnitřní bazén, venkovní bazén, wellness, masáže, sauny, restaurace

Rozhledna Súsedská

Symbol spojení obyvatel, vznikla ze vzájemných jednání tří sousedících obcí - Hýsly - Ježov - Žádovice. Obce leží na společném kopci s výškovou kótou 310 m. A práve tam je rozhledna situována.

https://susedska.cz/

Rozhledna Radošov

Na vrchu Radošov (242 m. n.m.) je umístěna rozhledna ve tvaru číše na víno s panoramatickým výhledem do okolí. Tvar číše je symbolický, jelikož okolí rozhledny je osázeno vinohrady.

https://www.tic-veseli.cz/cz/component/content/article/25-cz/kam-na-veselsku/pamatky/440-rozhledna-na-radosove?highlight=WyJyb3pobGVkbmEiXQ==

Vinařství Maňák Žádovice

vinařství roku 2023

Na jaře roku 2022 pro Vás otevřeli zcela novou reprezentační návštěvnickou budovu, přímo propojenou se stávajícím výrobním prostorem vinařství . Přímo ve vinařství můžete naše vína nejen zakoupit, ale i degustovat. Denně je k dispozici až 8 vzorků k ochutnání. Také nabízí výbornou kávu a dezerty.

B\V vinařství Milotice


Vinařství bylo založeno v roce 2012. Produkuje vysoce kvalitní jednoodrůdová, přívlastková vína z hroznů, které zrají na vlastních vinicích. Vlajkovou lodí vinařství je odrůda Ryzlink Rýnský.

https://www.bvvinarstvi.cz/

Nová turistická atraktivita na vás čeká v přírodě Kyjovského Slovácka. Při procházkách můžete narazit na úžasné houpačky na stromech

https://www.kyjovske-slovacko.com/cs/rozhoupana-kyjovska-krajina
Nádherný Milotický zámek se nachází jen necelých 6 km od našeho ubytování.

Určitě znáte pohádky jako Nebojsa, Za humny je drak a další..https://www.zamek-milotice.cz/csUnikátní zahradní železnice, kde najdete:
* tři vlaky současně v provozu
* provoz moderního zabezpečovacího zařízení
* funkční elektrifikaci
* věrnou simulaci železničního provozu
* přejezdy, návěstidla, výhybky
* výpravčí a strojvedoucí v uniformách
* skutečné návěstidlo s možností ovládání

https://zeleznice600.cz/wp/

Na řece Moravě najdete krásná přístaviště či kanály a vyhlášený Baťův kanál za to určitě stojí. Projeďte ho nejen na kole...https://www.batacanal.cz/


Pro milovníky adrenalinu lanové centrum v areálu skateparku u Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou

https://www.adrenalinparkubataku.cz/lanove-centrum.html


Navštivte historický Skanzen ve Strážnici nebo také zámecké zahrady, které jsou od nás pouhých 19 km . Stojí to za to, vyjeďte na kole, autem či lodí...https://www.skanzenstraznice.cz/Projeďte krásy jižní Moravy na kole. Desítky kilometrů cyklostezek a hlavně krásná místa kde zastavit...

https://www.stezky.cz/uvod.aspx

Přes nás vede Kyjovská vinařská stezka, zajímavostí je Kelčanská sklepní ulička- Kolonie kelčanských búd s průčelími bělajícími se do dálky je ve svém středu rozpůlena pískovcovým křížem z roku 1939. Dominantní stavbou levostranné části areálu je búda Františka Půčka, kterou majitel citlivě udržuje v co nejpůvodnějším stavu. Barevné ladění průčelí, založené na kontrastu bílých stěn a modré podrovnávky, pan Půček každoročně obnovuje. Na okraji kolonie stojí obrázek s podobou svatého Gottharda, jednoho z méně známých vinařských patronů, jehož kult je na našem území doložen pouze zde a v Dolních Kounicích.

Unikátní KOVOVÁ ZOO - KOVOZOO Staré Město je jedinečná kovová zoo, která vznikla 21.4.2012 a nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

https://www.kovozoo.cz/


Archeoskanzen v Modré představuje opevněné sídliště z doby Velké Moravy. V těsné blízkosti archeoskanzenu se nachází expozice sladkovodních ryb Živá voda, Centrum historie a tradic, terárium Modrá a nedaleko poutní místo - Velehrad.

https://www.archeoskanzen.cz/

PENZION ENO
Všechna práva vyhrazena 2019
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!